Blog > Komentarze do wpisu

Tokarki używane

Na czym polega praca tokarek do metalu? Tokarki to są maszyny stosowane do obróbki skrawaniem. Pracę tych maszyn określa się mianem toczenia.

Fabryki, przedsiębiorstwa oraz narzędziownie wyposażane są często w tokarki używane. Maszyny te wykorzystywane są również w pracy w warsztatach, zakładach przemysłowych i w zakładach, które zajmują się drobną wytwórczością.

Tokarki używane  to jedne z najczęściej wykorzystywanych w pracy urządzeń do metalu. Tokarki do metali produkowane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zakłady, które je produkują nieustannie modernizują je, toteż praca na nich zaczyna być o wiele prostsza. Ale dlaczego tak chętnie kupuje się tokarki używane? Odpowiedź jest prosta. Maszyny te można nabyć w znacznie atrakcyjniejszych cenach, niż takie nowe urządzenia – których zakup jest bardziej korzystny dla firm, które zajmują się przede wszystkim produkcją na wielką skalę.


Tokarka uniwersalna FAMOT EUROPA

 

Tokarki używane uniwersalne mają szerokie zastosowanie przy obróbce zgrubnej oraz dokładnej. Skrawają przedmioty metalowe, stalowe oraz żeliwne.

Wszystkie typy tych maszyn mają dane przeznaczenie. Przyrządy dodatkowe poprawiają pracę, a także dopuszczają realizację na takich obrabiarkach trudnych zadań z zakresu obróbki metalu, takich, których nie można zrobić bez użycia tego typu dodatkowych narzędzi.

Dlatego mówi się, że niewątpliwą zaletą jaką posiadają tokarki używane posiadające te narzędzia jest ich szerokie zastosowanie. Z tej przyczyny, stosujące je do zabiegów obróbczych narzędziownie nie muszą dysponować więc znaczącym asortymentem urządzeń do obróbki metalu.

Tokarki używane to maszyny, które najczęściej wykorzystywane są do toczenia przede wszystkim przedmiotów, mających wygląd brył obrotowych, takich jak wałki, kule i stożki. Maszyny tego typu skrawają przedmioty głównie specjalnym nożem tokarskim, lub też wiertłem. Praca na tokarkach polega na tym, że zamieszczony w kłach lub w uchwycie materiał, jest toczony specjalnym, tokarskim narzędziem. Tokarki przede wszystkim toczą wzdłużnie, toczą poprzecznie, toczą stożki oraz gwinty, wytaczają otwory, a także nawiercają nakiełki. Na całym świecie sporym zainteresowaniem kupujących cieszą się tokarki polskich producentów, jak na przykład TUM, TUD, TUJ oraz TUR. Dobrą opinię zyskały także zagraniczne marki tokarek takie, jak na przykład: 3MM C13M, CU, czy też 16K20, prezentujące pożądaną przez nabywców jakość.

czwartek, 02 stycznia 2014, abrzytwa